Nemám čas na drogy - Nechcem mať čas na drogy

 

Ľudia sú nerozumní, nelogickí a sebeckí, ale aj tak musíš s nimi žiť.

Ľudia naozaj často potrebujú pomoc, ale môže sa stať, že ťa napadnú, ak im pomôžeš.

K čomu nás majú nasmerovať tieto  poopravené myšlienky Matky Terezy? Štatistiky sú neúprosné a hovoria o tom, že zariadenia pre závislých mladých ľudí a pre týrané deti sú preplnené, ale čo je najhoršie, väčšina ľudí ani netuší, že sa stali závislými.

Závislosť  má latinský koreň v slove „addicene“ a znamená: súhlasiť, podpísať, poddať sa, dokonca v staroveku tak označovali nepriateľov, ktorí sa dostali do zajatia. Čo nám to pripomína v dnešnej dobe? Závislí ľudia sa naozaj dostávajú do zajatia – do spárov akejkoľvek závislosti, odkiaľ sa veľmi ťažko hľadá cesta späť. Človek s nadmernou, prehnanou a opakujúcou sa túžbou po nejakých látkach, objektoch, pocitoch, činoch prestáva žiť normálny život a všetko podriaďuje svojej túžbe. Je to chronické a doživotné duševné ochorenie. Jednoduchšia cesta, ako byť čistý a nespadnúť do bahna, je žiť bezdrogovým životom, ako sa potom štverať na malý krtinec a nemať  silu ho zdolať. Musíme si uvedomiť, že aj káva, tabakové výrobky a samozrejme alkohol sú drogami, ak ich užívame v neprimeraných dávkach. Nie nadarmo sa hovorí , že všetko treba robiť s mierou.

Pre život mladého človeka je veľmi dôležitá rovnováha medzi oddychom a aktívne stráveným časom, čo predstavuje napríklad štúdium a športovanie, stretávanie sa s priateľmi, vychádzky do prírody, či čas strávený s dobrou knihou,...

Na tejto stránke sa postupne budete môcť dozvedieť, aké sú hlavné skupiny návykových látok, ale tieto poznatky vám majú poslúžiť na to, aby ste boli vzdelaní a vedeli svoj život ukočírovať bez týchto „pomôcok“. Verím, že k tomu vo veľkej miere prispeje aj zamyslenie sa nad príbehom Katky, ktorý ste mohli sledovať vo filmovom spracovaní, ktoré verne ukázalo, kam vedie cesta peklom.

Tak, hurá do telocvične, na ihriská, ku kamarátom, do prírody, ku knihe a dajte zbohom nude, nečinnosti a bezduchému ničnerobeniu!

Novinky

Gladiátor v Trstenej

04.09.2012 14:37
31.8.2012 sa v rámci projektu : "Nemám čas na drogy" , ktorý je realizovaný s finančnou podporou...
<< 1 | 2 | 3